The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2 (Spider-Man 2)

Zabawa na pajęczynie wśród wieżowców Nowego Jorku

The Amazing Spider-Man 2 (Spider-Man 2) to pełna akcji i strzelania siecią gra z naszym ulubionym pajęczym superbohaterem w roli głównej.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Znakomita grafika
  • Filmowa ścieżka dźwiękowa
  • Tryb fabularny to świetna przygoda
  • Można walczyć przeciwko każdemu w trybie areny
  • Walka jest prosta i przyjemna

Wady

  • Nużące misje poboczne
  • Problemy z działaniem
  • Komentarze bohatera stają się powtarzalne i denerwujące

Dobry
7

The Amazing Spider-Man 2 (Spider-Man 2) to pełna akcji i strzelania siecią gra z naszym ulubionym pajęczym superbohaterem w roli głównej.

Gra na urządzenia mobilne z superbohaterem w roli głównej

Gra The Amazing Spider-Man 2 powstała na podstawie filmu o tym samym tytule. Jest to przygodówka z otwartym światem i znacznie ulepszoną, w stosunku do pierwszej części The Amazing Spider-Man, rozgrywką. Wcielając się w superbohatera, huśtasz się na linie, pędząc między budynkami Nowego Jorku i zdobywasz szereg osiągnięć, przechodząc kolejne rozdziały.

W zasadzie akcja w The Amazing Spider-Man 2 opiera się na mknięciu ponad miastem na pajęczych sieciach i okazjonalnym spuszczaniu łomotu wrogom tudzież ratowaniu kogoś z opresji. W grze znajdziesz też misje poboczne, dzięki którym możesz zarobić pieniądze, aby nabyć różne przedmioty lub odblokować nowe umiejętności. Mimo iż The Amazing Spider-Man 2 jest płatną grą, wciąż możesz natknąć się na mikropłatności (lub przynajmniej konieczność grindowania i powtarzania do znużenia pobocznych misji), aby pokonać niektórych wrogów i zrobić postęp w grze. W The Amazing Spider-Man 2 znajdziesz wielu słynnych oponentów człowieka-pająka, w tym m.in. Zielonego Goblina, Electro czy Venoma. Historie w kolejnych rozdziałach zręcznie omawiają działania danego złoczyńcy, budując naprawdę ciekawy i przyjemny tryb fabularny. Misje poboczne początkowo też dostarczają rozrywki, jednak szybko zaczynają się nudzić ze względu na swoją powtarzalność, co staje się dość frustrujące, jeśli musisz w nie grać, żeby zarobić monety. The Amazing Spider-Man 2 posiada również tryb areny, w którym – na zasadzie „każdy przeciwko każdemu” – musisz pokonać tylu przeciwników, ilu tylko zdołasz, nim zostaniesz pokonany. Następnie wyniki twojej walki są porównywane z wynikami innych graczy online.

Kontrolowanie człowieka-pająka

Sterowanie w The Amazing Spider-Man 2 jest proste do opanowania, zwłaszcza, jeśli zdarzyło ci się grać w pierwszą część przygód Spider-mana. Lewa strona ekranu działa jak joystick, dzięki któremu możesz poruszać superbohaterem w każdym kierunku, a prawa strona służy do rozglądania się. Przycisk skoku działa również jako sterowanie bujania się na sieci. Mechanizm ten pozwala latać ponad szczytami wieżowców. Kiedy już opanujesz tę technikę, czeka cię świetna zabawa, chociaż zmiana kierunków lotu bohatera przysparza nieco trudności. Walka w The Amazing Spider-Man 2 opiera się na trzech przyciskach ataku. Możesz stosować ich różne kombinacje, aby wyprowadzać ataki specjalne – nowe są dodawane w miarę, jak twój bohater staje się silniejszy.

Zupełnie jak w filmie

The Amazing Spider-Man 2 świetnie się prezentuje i przywodzi na myśl klasyczną grę o superbohaterze na konsole. Spider-man jest znakomicie narysowany i zanimowany, więc patrzenie jak mknie między wieżowcami to prawdziwa przyjemność. Również sam Nowy Jork został oddany z wielką dbałością o szczegóły, chociaż mimo wszystko nie może konkurować ze swoją wersją z gier serii Grand Theft Auto.Filmowa muzyka doskonale pasuje do akcji rozgrywającej się w grze, a podłożone głosy postaci są znacznie lepsze od poprzedniej części przygód Spider-mana. Bohater sypie żartami jak z rękawa, co wyjątkowo pasuje do jego błyskotliwej natury, jednak komentarze zaczynają się szybko powtarzać i zabawne rzeczy z czasem stają się po prostu irytujące.

Ponadto, The Amazing Spider-Man 2 nie działa idealnie – momentami spada płynność i zdarzają się opóźnienia, zwłaszcza, gdy ekran wypełniony jest postaciami. Nie bez znaczenia jest też fakt, że gra porządnie wydrenuje baterię w twoim urządzeniu mobilnym. The Amazing Spider-Man 2 wymaga połączenia z Internetem, co staje się coraz bardziej popularne w najnowszych grach mobilnych. Niestety, podczas testów zdarzały się problemy z połączeniem, co skutkowało zawieszeniem gry lub niemożliwością jej wczytania. Według mojej wiedzy jest to niedogodność dość powszechnie zgłaszana przez użytkowników The Amazing Spider-Man 2 i pozostaje tylko mieć nadzieję, że Gameloft wkrótce ten problem rozwiąże.

Gra dla fanów Marvela

Pomimo kilku niedociągnięć The Amazing Spider-Man 2 to gra, która z pewnością porwie fanów zarówno tych komiksowych, jak i filmowych przygód człowieka-pająka. Z pewnością jednak wielu graczom osłabnie entuzjazm, kiedy przyjdzie do uiszczania mikropłatności w grze, za którą już zdążyli zapłacić.

The Amazing Spider-Man 2

Download

The Amazing Spider-Man 2 (Spider-Man 2)

Opinie użytkowników o The Amazing Spider-Man 2

Sponsorowany×